UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Zachowawcza stomatologia estetyczna

Zachowawcza stomatologia estetyczna to parę prostych założeń.
 

Co odbudowujemy:

Stomatologia estetyczna, to odtworzenie zniszczonej tkanki zgodnie z pierwowzorem.
Jest to stosunkowo młoda dziedzina stomatologii, która ma na celu nie tylko odtworzenie prawidłowego funkcjonowania zębów, ale zrobienie tego w taki sposób, aby zapewnić uzyskanie maksymalnego efektu estetycznego. Co jest możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, najnowszym osiągnięciom nauki, m. in. dzięki użyciu nanocząsteczek.

Pacjentom przychodzącym do gabinetu stomatologicznego zależy na pięknym, uśmiechu. Równe, białe, naturalne zęby dodają pewności siebie, poprawiają samopoczucie, podnoszą samoocenę.

Współczesna stomatologia dysponuje wieloma metodami pomocnymi w uzyskaniu satysfakcjonującego efektu estetycznego. Ich wybór zależy oczywiście od oczekiwań pacjenta, sytuacji wyjściowej i efektu końcowego, jaki pragniemy uzyskać.
Rozpoczynając od metod najłatwiej dostępnych takich jak wybielanie, leczenie, poprzez zabiegi ortodontyczne do protetyki estetycznej.

 

Wybielanie
Zabiegi pozwalające na znaczna zmianę koloru zębów w krótkim czasie.
Istnieje wiele metod wybielania. Wykonywane w gabinecie, w domu, o ich wyborze decyduje lekarz stomatolog.
Nie wszyscy pacjenci wiedza również o możliwościach wybielania zębów martwych, które często znacznie zmieniły swój kolor. Takie zęby można wybielić w gabinecie za pomocą specjalnego preparatu zakładanego na jakiś czas do środka martwego zęba.

Wybielanie to jedna z podstawowych i najprostszych metod poprawy wyglądu zębów, czyli jeden z najczęściej stosowanych zabiegów stomatologii estetycznej.


Ortodoncja
To zupełnie oddzielna dziedzina stomatologii, która jest bardzo pomocna w uzyskaniu idealnego uśmiechu. Nieprawidłowo ustawione zęby to przede wszystkim zaburzona funkcja, ale aparat ortodontyczny to często jedyna pomoc w odbudowie zarówno funkcji jak i wyglądu. Każdy z nas chce mieć proste, hollywoodzkie zęby.


Protetyka
Ta dziedzina stomatologii daje wielkie możliwości odtworzenia pięknego uśmiechu. Możemy stosować korony porcelanowe na metalu, korony pełnoceramiczne, licowki, wkłady koronowe, mosty. Dzięki licówkom można uzyskać efekt prostych białych zębów w przednim odcinku. Dzięki wkładom koronowym uzyskujemy perfekcyjna odbudowe estetyki i funkcji zwłaszcza w bocznych odcinkach. Korony i mosty odtwarzają zniszczone tkanki zęba, ale i braki zębowe, co oprócz odbudowy funkcji znacznie podnosi estetykę uśmiechu.
Protetyka może być uzupełnieniem ortodoncji, tam gdzie leczenie ortodontyczne nie jest możliwe, jest długotrwałe lub zbyt kosztowne
Najlepszą formą uzupełnienia braku zębowego jest implantoprotetyka.

Z powyższych przykładów wynika, ze to, co obecnie nazywamy Stomatologia Estetyczna to powiązanie wielu dziedzin, które wykorzystujemy wspólnie, aby uzyskać efekty, które najbardziej interesują Pacjentów. Tylko we wzajemnym wykorzystaniu zdobyczy protetyki, ortodoncji i stomatologii zachowawczej możemy uzyskać efekt pięknego uśmiechu.

Wymaga to wiec współpracy specjalistów z wielu dziedzin i nierzadko wielkiej cierpliwości i determinacji Pacjenta.