UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Wybielanie

Piękny uśmiech- kluczem do sukcesu.

Przebarwienia, szczególnie zębów przednich w większości przypadków są dla pacjenta poważnym problemem estetycznym. Mając zdrowe, białe zęby częściej się uśmiechamy, co dodaje nam pewności siebie, łatwiej nawiązujemy kontakty i lepiej postrzega nas otoczenie.By sprostać oczekiwaniom pacjentów, oferujemy nowoczesne metody wybielania, skuteczne a przy tym bezpieczne
 

WAŻNE!

Zabieg wybielania należy zaplanować ze swoim dentystą. Nie może być on wykonany bez wcześniejszego przygotowania pacjenta. Konieczna jest przynajmniej jedna wizyta przed zaplanowanym zabiegiem wybielania. Pacjent musi mieć świadomość, że wypełnienia, które kolorem są dopasowane do istniejących zębów  po wybielaniu będą się negatywnie wyróżniały (będą ciemniejsze). To samo dotyczy koron czy licówek czyli po wybielaniu zębów konieczna będzie wymiana wypełnień czy uzupełnień protetycznych na pasujące kolorystycznie.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu wybielania:
nieskończone leczenie endodontyczne, nieszczelne wypełnienia, ubytki próchnicowe, mocna fluoroza, niektóre schorzenia periodontologiczne, hipoplazja, mocno popękane szkliwo, kobiety w ciąży, osoby poniżej 16 roku życia.

 

ZALECENIA PRZED WYBIELANIEM
Jak przygotować się do wybielania:Jeżeli pacjent nie będzie stosował się do naszych wskazań zęby wybielą się nieznacznie o 1-2 tony i dla pacjenta może to być niezauważalne.


Przed wybielaniem konieczne jest zastosowanie się do następujących wskazań:
5-7 dni przed wybielaniem należy usunąć kamień i nalot
W tym okresie należy stosować białą dietę, unikać pokarmów barwiących takich jak kawa, herbata, czerwone win, buraki etc.
Nie wolno używać past z fluorem, należy korzystać z past ziołowych bez fluoru dostępnych w aptekach i drogeriach np.
Nie należy spożywać produktów, napojów zawierających fluor takich jak: ryby, herbata, sery podpuszczkowe, szynka wieprzowa, płatki kukurydziana, fasola
Wzmożone czyszczenie powierzchni zębów zapobiegające utworzeniu płytki nazębnej, która może podczas wybielania izolować ząb od czynnika wybielającego. Należy zwiększyć częstotliwość mycia zębów. Myć zęby bezwzględnie po każdym posiłku i wydłużyć czas mycia zębów z 2 minut do 4-5 minut
W przeddzień i w dni wybielania należy szczególnie dokładnie i często myć zęby.


METODY WYBIELANIA ZĘBÓW

Metoda "nakładkowego wybielania zębów" :
Metoda ta przez wiele lat stosowana w gabinetach dentystycznych pozwala wybielić zęby w domu bez stałej kontroli stomatologicznej. Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog przeprowadza badanie stanu zębów i dziąseł oraz omawia zabieg wybielania z pacjentem następnie zostaje usunięty kamień i osad a ubytki próchnicowe tymczasowo zabezpieczone. Na tej samej wizycie pobiera się wyciski potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby. Pacjent zostaje poinformowany jak powinien stosować preparat wybielający. Posługując się wytycznym przekazanymi przez stomatologa pacjent w domu aplikuje żel wybielający do nakładek i umieszcza je na zębach i pozostawia na całą noc ( około 8 godz.). Składniki żelu wybielającego wnikają w głąb zębów gdzie uwalniają atomy tlenu powodujące utlenienie - wybielenie przebarwień. Cały zabieg trwa około 8-10 nocy.

 

Metoda wybielania gabinetowego :

Metoda zapewniająca szybkie wybielanie zębów. Podczas jednorazowego zabiegu zęby wybielane są o 7-8 odcieni w skali VITA.
Metoda ta polega na zastosowaniu stężonego żelu wybielającego i naświetlenie go lampą. Całość odbywa się w gabinecie stomatologicznym i trwa ponad godzinę, a efekt jest widoczny po zakończeniu zabiegu.

  

Wybielanie zębów martwych:

Najczęstszym sposobem wybielania zębów martwych jest metoda wewnętrznego wybielania koron zębów wcześniej leczonych endodontycznie, jak również zębów, które zmieniły kolor po urazie lub z przyczyn nieznanych. Ząb przed wybielaniem wewnętrznym (czyli wybielaniem od środka) powinien być skontrolowany zdjęciem rtg by ustalić czy wypełnienie kanału (kanałów) jest dostateczne i szczelne oraz czy w okolicy tego zęba nie toczy się stan zapalny. Jeżeli jest to konieczne ząb przed wybielaniem wewnętrznym należy przeleczyć endodontycznie
Sukces wybielania wewnętrznego zależy od przyczyn zmiany zabarwienia korony zęba i jest indywidualny dla każdego przypadku. Wybielanie wewnętrzne polega na założeniu do środka zęba (po uprzednim częściowym usunięciu materiału wypełniającego) materiału wybielającego, tak by działał on od strony źródła przebarwienia. Następna wizyta planowana jest za 4 dni jeżeli pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Ilość wizyt, na których wymienia się wkładki wybielające jest zależna od stopnia i przyczyn przebarwienia.

Metoda ta jest w dalszym ciągu polecana przez lekarzy Prima-Dent jako najskuteczniejsza.
 

Inne sposoby wybielania:

Często na rynku pojawiają się oferty "amatorskich" środków wybielających. Tego typu produkty wybielające zwykle kosztują niewiele w porównaniu z cenami profesjonalnego wybielania w gabinetach dentystycznych. Pojawia się argument - ten sam wspaniały efekt możesz osiągnąć taniej? ,jednak warto postępować ostrożnie, ponieważ możemy trafić na produkt nie tylko nieskuteczny, ale też szkodliwy. Dlatego warto pamiętać, iż najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów jest metoda wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym, pod kontrolą specjalisty.