UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Rozwiązania protetyczne z zastosowaniem implantów

Implant to nie tylko pojedyncza korona. Metoda implantacji pozwala na znacznie bardziej rozbudowane uzupełnienia protetyczne, zapewniające efektowny wygląd uśmiechu i nieporównywalny komfort na co dzień. Na podbudowie z tytanowych wszczepów można wykonać:

Dla uzupełnienia braku pojedynczego zęba implantacja jest bardzo korzystną metodą. Wcześniej stosowano tradycyjny most z koniecznością oszlifowania zębów sąsiadujących. Implant nie dość, że nie wymaga naruszania zębów sąsiadujących, to dodatkowo wzmacnia ich osadzenie ponieważ zapobiega zanikowi kości. Warto wiedzieć, że wszczepienia dokonać można bezpośrednio po planowanej ekstrakcji zęba, co znacząco skraca czas gojenia i redukuje ilość koniecznych zabiegów chirurgicznych.

Most protetyczny może opierać się na zębach własnych Pacjenta, a także dwóch lub kilku implantach. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji braku kilku sąsiadujących ze sobą zębów. Mocowanie jest stałe, co zapewnia wygodę uśmiechu, przeżuwania pokarmów i codziennej higieny. Liczba wszczepów może być mniejsza niż brakujących zębów.

W przypadku całkowitej bezzębności stosuje się mosty mocowane na 6-8 implantach lub całe łuki mocowane na 2 w przypadku żuchwy i 4 wszczepach w przypadku szczęki. Wszczepy dają wysoką stabilność protezom całkowitym. Co ważne, implantacja pozwala wyeliminować wszelkie niedogodności związane z protezami ruchomymi tradycyjnymi. Nie występują tutaj zaniki kostne, odgniecenia i stany zapalne dziąseł, schorzenia błony śluzowej jamy ustnej itp.

Do produkcji rozwiązań protetycznych przeznaczonych do mocowania na wszczepach wykorzystuje się trwałe, nowoczesne i zaawansowane technologicznie materiały. Są one zróżnicowane cenowo, a wybór zależy od oczekiwań i możliwości finansowych Pacjenta. Wśród materiałów znajdują się: