UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Pytania pacjentów:

 1. Kto może mieć wszczepiane implanty?
  Tę metodę można stosować u wszystkich osób dorosłych ogólnie zdrowych, posiadających odpowiednią ilość kości w miejscu planowanego zabiegu.
   
 2. Czy wszczepianie jest bolesne?
  Zabieg wszczepiania jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest całkowicie bezbolesny. Dzięki precyzji techniki operacyjnej jest porównywalny do zabiegu ekstrakcji zęba.
   
 3. Czy implanty mogą zastąpić naturalne uzębienie?
  Uzupełnienie oparte na wszczepach tytanowych pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego i skutecznego odtworzenia czynności żucia. Uzupełnienie uzębienia tą metodą jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ tylko ono zapewnia pacjentowi trwały wynik leczenia, komfort użytkowania i jest w stanie całkowicie zastąpić naturalne uzębienie.
   
 4. Jakie komplikacje mogą wystąpić po zabiegu?
  Prawidłowo przeprowadzony zabieg wszczepienia implantów, przy korzystnych warunkach, ogólnych oraz panujących w jamie ustnej pacjenta nie niesie zwykle żadnego ryzyka. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe oraz obrzęk tkanek miękkich. Wszczepy wykonywane z tytanu bywają odrzucane ze względu na upośledzone gojenie kości, a nie materiał, z którego zostały wykonane. Wszczepiane przez nas implanty przyjęły się w 97% to oznacza wysoki odsetek powodzeń. Światowe piśmiennictwo donosi o 85% powodzeniu tego typu leczenia.
   
 5. Jaka jest trwałość implantów?
  Sam wszczep jest niezniszczalny. Ponieważ jednak jest to ciało obce umieszczane w żywym organizmie, część reakcji zależy od stanu zdrowia pacjenta. Jeżeli w trakcie użytkowania implantu pojawia się u pacjenta jakieś czynniki ogólne np. choroby lub nałogi, mogą mieć negatywny wpływ na efekt terapii. Inaczej wygląda część protetyczna, na którą zwykle jest gwarancja. Jako element materialny może ulec zużyciu, co wiąże się z okresową wymianą np. części porcelany.
   
 6. Czy higiena jamy ustnej jest ważna?
  Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna w powodzeniu całego procesu leczenia. Zaleca się utrzymywanie wzorowej higieny jamy ustnej. Bardzo ważne jest unikanie palenia tytoniu, pomocne w pielęgnacji jest 2-3 krotne płukanie jamy ustnej płynem dezynfekcyjnym. Regularna kontrola w gabinecie stomatologicznym, częste oczyszczanie zębów z kamienia i osadu sprzyja prawidłowej higienie jamy ustnej.
   
 7. Jaki wpływ na leczenie implantologiczmne ma palenie papierosów?
  Palenie papierosów pogarsza regenerację tkanek w związku z tym obniża istotnie szanse pozytywnego rokowania co do przyjęcia się i długotrwałego utrzymania wszczepu. Zwiększa odrzucenie uzupełnienia aż czterokrotnie. Przyczynia się również do łatwiejszego odkładania się trudnych do usunięcia osadów na zębach i uzupełnieniach protetycznych.