UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

 

Protezy szkieletowe z zamkami

Protezy szkieletowe mimo swych niewątpliwych zalet mogą jednak nie spełniać wymagań estetycznych pacjenta. Ma to miejsce w przypadkach gdy metalowe klamry są widoczne przy mówieniu czy uśmiechaniu się pacjenta. Proponowanym wówczas rozwiązaniem są zamki lub zatrzaski, które ukryte pod płytą protezy stanowią jej element retencyjny. Zamki i zatrzaski są mocowane do koron protetycznych a więc wymagają oszlifowania zębów pacjenta i wykonania dodatkowych uzupełnień stałych. Jest to praca złożona, precyzyjna i wymagająca większego nakładu czasu ale dająca naprawdę znakomite efekty estetyczne.
Do wykonywania protez szkieletowych wykorzystuje się stop kobaltowo-chromowo-molibdenowy ,którego zaletą jest duża twardość,wytrzymałość na obciążenie oraz sprężystość.Te cechy pozwalają na wykonanie stosunkowo cienkich a mimo to wytrzymałych elementów protezy.
Materiałem używanym sporadycznie jest złotoplatyna .Ten stop ma jednak gorsze właściwości mechaniczne.
Protezy szkieletowe wykonuje się także z tytanu. Zaletą ich jest wyjątkowa trwałość, lekkość. Ponadto tytan jest metalem, który nie powoduje uczuleń, nie podlega biokorozji.
Protezy szkieletowe są uzupełnieniem protetycznym,którego użytkowanie planuje się na wiele lat.