UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Protetyka

 

Współczesna protetyka nie zajmuje się tylko uzupełnieniem braków w uzębieniu. Według wielu podręczników celem tej dziedziny jest „przywrócenie uszkodzonych lub utraconych funkcji narządu żucia, eliminowanie parafunkcji przy jednoczesnym zapobieganiu schorzeniom podłoża protetycznego. Rehabilitacja przez morfologiczną rekonstrukcję utraconych tkanek, zachowanie lub poprawa wyglądu estetycznego twarzy, przywrócenie uszkodzonych funkcji żucia i artykulacji dźwięków”.

Powyższa definicja brzmi może trochę skomplikowanie, ale warto zdać sobie sprawę, że odbudowa zębów ma na celu nie tylko poprawę wyglądu estetycznego twarzy, ale wpływa również na cały układ żucia, stawy skroniowo-żuchwowe oraz samopoczucie i zdrowie pacjenta. Dlatego tak bardzo ważne jest dla nas, lekarzy stomatologów zajmujących się leczeniem protetycznym w gabinecie Prima-Dent, by uświadomić naszym pacjentom, iż zarówno pojedyncze braki zębowe jak i braki wielu zębów należy bezwzględnie uzupełniać. Nasze zęby stanowią tak zintegrowany zespół, iż zaniechanie protetyki tych uszkodzonych lub usuniętych może prowadzić do przesuwania się i zmiany położenia zębów sąsiadujących (wysuwanie się, przemieszczanie się boczne, rotacja), a nawet utraty kolejnych zębów, zaniku kości czy chorób przyzębia.

Prowadzimy leczenie łącząc doświadczenie naszych specjalistów z najnowszymi metodami i nowoczesną technologią w dziedzinie protetyki. Obok ustalenia metody postępowania w danym przypadku szczególną uwagę przywiązujemy również do odpowiedniego przygotowania jamy ustnej i regularnych wizyt kontrolnych po leczeniu. Protetyka to sposób na ładny wygląd i zachowanie w zdrowiu pozostałych zębów.

Protezy ruchome

Stosuje się je w przypadku całkowitego lub częściowego braku uzębienia. W przypadku tych uzupełnień bardzo ważne jest możliwie najbardziej precyzyjne dopasowanie konstrukcji, aby użytkownik czuł się komfortowo. Niestety na ogół protezy ruchome przysparzają najwięcej problemów. Odpowiednie dopasowanie i nawyki w codziennym używaniu pozwalają na prawidłowe i komfortowe użytkowanie tego rodzaju uzupełnienia.

Protezy stałe

Wytrzymałe protezy stałe mocuje się do zębów własnych pacjenta za pomocą specjalnych cementów. W tej grupie mieszczą się mosty, korony i wkłady koronowo-korzeniowe. Dobrze wykonana proteza stała doskonale odwzorowuje naturalny kształt i odcień uzębienia użytkownika. W zależności od stanu uzębienia lekarz stomatolog dopasowuje odpowiednią metodę stałego uzupełnienia braku w uzębieniu. Protezy stałe dają korzystny efekt estetyczny.

Protetyka na implantach

Największe możliwości w wykonywaniu komfortowych uzupełnień protetycznych daje protetyka na implantach. Za pomocą tytanowych wszczepów można odbudować pojedynczy ząb, jak również most czy całkowitą szczękę. Implantacja wymaga interwencji chirurgicznej, ale tak zamocowane korony wykazują się wyjątkowo długą trwałością, estetyką oraz wygodą użytkowania. To protezy nieruchome, niezdejmowane, dające wysoki komfort przeżuwania i higieny.