UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Lekcja stomatologii - dla dzieci

 Organizatorzy kampanii „Lekcja Stomatologii” zapraszają maluchy w wieku przedszkolnym
i wczesnoszkolnym do klinik NZOZ Prima-Dent, by mogły zapoznać się z tajemnicami gabinetów stomatologicznych. Podczas takich spotkań lekarz, w formie zabawy, uczy dzieci jak prawidłowo powinny dbać o ząbki. Wizyta ma charakter adaptacyjny – pomaga zapobiegać wystąpieniu stresu stomatologicznego.

Aby zgłosić grupę do udziału w bezpłatnej „Lekcji stomatologii” należy skontaktować się biurem kampanii wysyłając wiadomość na adres: aleksandra.adrian@nadziejadlazdrowia.pl.

 

Dodatkowo organizowane są „Soboty z Dentusiem”, podczas których rodzice mogą przyprowadzić swoje pociechy na bezpłatne wizyty adaptacyjne.

W ramach akcji "Lekcja stomatologii" dzieci bawią się w gabinecie dentystycznym. Przeprowadzamy instruktaż mycia jamy ustnej i higieny żywienia, wykonujemy przegląd oraz za pomocą kamery wewnątrzustnej na monitorze komputera pokazujemy dzieciom ich zęby - ubytki, kamień, nalot.
Akcja obejmuje bezpłatną profilaktykę fluorową. Zanbieg fluoryzacji należy powtarzać co sześć miesięcy - przewidywany efekt terapeutyczny to redukcja próchnicy o 80%. Dla rodziców sporządzany jest dokładny opis najpilniejszych potrzeb stomatologicznych dziecka.
Dzieci otrzymują prezenty (szczoteczki, pasty, inne) oraz dyplom ukończenia z wyróżnieniem, na podstawie którego mają możliwość założyć biżuterię zębową za 9 zł ( koszt w innych gabinetach 150-250 zł). Badania wykazały, że noszenie na zębach widocznych ozdób mobilizuje do lepszej higieny i dbałości o stan zębów.
  

Zapraszamy do udziału w Lekcji Stomatologii

Informacje szczegółowe dotyczące akcji LEKCJA STOMATOLOGII,

 

 

"Sobota z Dentusiem"

„Soboty z Dentusiem” to cykl akcji profilaktycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym odbywających się w ramach kampanii „Lekcja stomatologii”. Od godziny 11.00 do godziny 13.00 dentyści będą czekać na najmłodszych pacjentów w  gabinetach przy ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2.
Podczas spotkania lekarz skontroluje uzębienie małego pacjenta oraz pokaże mu je przy użyciu kamery wewnątrzustnej. Za zgodą rodziców zostanie przeprowadzona u dziecka bezpłatna fluoryzacja, a lekarz wytłumaczy w jaki sposób fluor uodparnia zęby na próchnicę. Na koniec spotkania każdy mały pacjent otrzyma dzienniczek- karnecik przeglądów stomatologicznych oraz pluszowego Dentusia -Fluorusia.

                

 

          Terminy „Sobót z Dentusiem”:

           I.    „Sobota z Dentusiem” - 22 marca 2014 r.
           II.    „Sobota z Dentusiem” - 31 maja 2014 r.
           III.   „Sobota z Dentusiem” - 30 sierpnia 2014 r.
           IV.  „Sobota z Dentusiem” - 06 grudnia 2014 r.