UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Masłowska-kasowicz Anna

Specjalizacja:
Specjalista ortodonta
email: maslowska.anna@primadent.com.pl


umów wizytę
publikacje      szkolenia


Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyłam w pracach kół naukowych z zakresu ortodoncji, protetyki, stomatologii zachowawczej i epidemiologii oraz prezentowałam wyniki badań na konferencjach krajowych. Praca w wyżej wymienionych kołach naukowych pozwoliła mi na zdobycie dodatkowej wiedzy poza tą, która dostępna jest w podręcznikach akademickich. Reprezentowałam Uniwersytet Medyczny podczas zagranicznych praktyk wakacyjnych, dzięki którym poznałam zasady pracy stomatologa za granicą. Uczestniczyłam w obozach społeczno-stomatologicznych, podczas których bezpłatnie służyłam Pacjentom swoją wiedzą i doświadczeniem. Staż podyplomowy odbyłam w Klinicznym Centrum Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Zarówno studia, jak i staż podyplomowy wzbudziły we mnie szczególne zainteresowanie ortodoncją, w zakresie której chciałam się specjalizować. Po zakończeniu stażu podyplomowego objęłam więc stanowisko pracownika klinicznego oraz doktoranta w Katedrze i Zakładzie Ortodoncji.  Tematem mojej pracy doktorskiej jest ocena warunków zgryzowych u dzieci szkolnych w wieku 8 lat. Prowadzenie ortodontycznych badań naukowych oraz działalności dydaktycznej ze studentami stomatologii, medycyny oraz technik stomatologicznych w znacznym stopniu przyczyniło się do ugruntowania mojej wiedzy w zakresie ortodoncji. Praca w dużym zespole lekarzy nauczyła mnie współpracy interdyscyplinarnej w leczeniu pacjentów ortodontycznych. Zostałam również członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Uczestniczyłam w kilkudziesięciu kursach, szkoleniach i zjazdach naukowych o tematyce ortodontycznej, jak również ogólnostomatologicznej. Moim celem jest zdobywanie stosownych umiejętności oraz systematyczne uzupełnianie wiedzy zgodnie z najnowszymi trendami co umożliwia mi praca w gabinetach Prima – Dent, ze względu na dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego, najlepszych materiałów oraz wysoko wykwalifikowany personel.

   W pracy stosuję konwencjonalne aparaty stałe, jak również systemy samoligaturujące. Wykonuję także aparaty zdejmowane oraz szeroką gamę aparatów pomocniczych. Cenię  sobie zaangażowanie w pracę, odpowiedzialność i zasady etyki lekarskiej. Praca lekarza ortodonty dostarcza mi olbrzymiej satysfakcji zawodowej i pozwala na realizację życiowej pasji.

   W wolnych chwilach lubię jeździć rowerem oraz czytać książki.powrót