UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Kosińska Wanda

Specjalizacja:
Specjalista ortodonta
email: kosinska.wanda@primadent.com.pl


umów wizytęPrzyjmuje w gabinecie przy ul. Targowej 67/2:
środa 14:00 -20:00
 

Medycyna interesowała mnie zawsze - szczególnie fizjologia człowieka, złożoność i wielka precyzja procesów metabolicznych, ich wzajemne zależności i możliwość pewnych kompensacji w razie zaistnienia zaburzeń bądź zagrożeń wewnątrz - czy zewnątrz ustrojowych. Stąd już krok tylko do ortodoncji, której istota najogólniej rzecz biorąc polega na stwarzaniu takich warunków, które pozwolą przywrócić możliwość prawidłowej funkcji i osiągnąć zadowalające wyniki kosmetyczne.
Studiowałam w Warszawie na oddziale stomatologicznym Wydziału Lekarskiego. Po studiach przez dwa lata pracowałam w Wiejskim Ośrodku Zdrowia.
Po powrocie do Warszawy zajęłam się medycyną szkolną tzn. pracowałam w gabinecie stomatologicznym w szkole. Uzyskałam I stopień specjalizacji ze stomatologii dziecięcej. tedy także sprecyzowały się moje zainteresowania ortodoncją. Uczestniczyłam w kursach o tematyce ortodontycznej prowadzonych przez Klinikę Ortodoncji Warszawskiej Akademii Medycznej. W latach 1970-74 pracowałam w Przychodni Profilaktycznej oraz w Z.O.Z. Warszawa Mokotów. Dwukrotnie przeprowadziłam szkolenie dla lekarzy stomatologów, zatrudnionych w szkołach. Następny etap to praca w Poradni Ortodontycznej Z.O.Z. Warszawa Mokotów, Warszawa Ochota i ponownie Mokotów aż do listopada 1996 r. W międzyczasie na przełomie lat 70/80 uzyskałam II stopień specjalizacji z ortodoncji. Obecnie pracuję w Niepublicznej Służbie Zdrowia.
Praca zawodowa zawsze dawała mi i daje dużo satysfakcji - jestem fascynatką ortodoncji, śledzę postępy wiedzy, czytam fachową literaturę, uczestniczę w zebraniach naukowych. Mam też bardzo dobry kontakt z pacjentami.
 

ZAINTERESOWANIA
Mam szczęśliwą rodzinę, cieszę się nią. Lubię podróże, wycieczki, spacery. Pływam, jeżdżę na rowerze, interesują mnie sprawy społeczne.powrót