UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Jędruszczak Danuta

Specjalizacja:
Stomatologia zachowawcza Endodoncja specjalistyczna Stomatologia estetyczna Drobna protetyka Kwalifikacje do ortodonty Periodontologia - przyzębie, błona śluzowa
email: jedruszczak.danuta@primadent.com.pl


umów wizytę
szkolenia


Zawsze bardzo interesowałam się medycyną. Decyzję o podjęciu studiów medycznych podjęłam już na początku liceum.
W 1978r. rozpoczęłam studia medyczne na Oddziale Stomatologicznym I Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie.
Po ukończeniu studiów podjęłam pracę w wojskowej przychodni przy ul.Koszykowej, gdzie kierownikiem był jeden z nestorów polskiej stomatologii prof. Andrzej Obersztyn.
Był to świetny start dla młodego lekarza; duża liczba pacjentów, dobry sprzęt i materiały, a przede wszystkim możliwość współpracy z wieloma b.dobrymi lekarzami. Dzięki temu w dość krótkim czasie mogłam zdobyć spore doświadczenie zawodowe.
Po 3 latach zmieniłam pracę i przeniosłam się do Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia AM w Warszawie, którego kierownikiem była prof.Maria Wierzbicka. Tu zdobyłam nowe doświadczenia zawodowe, pod okiem wybitnych specjalistów w dziedzinie periodontologii.
W 1989r. uzyskałam I° specjalizacji ze stomatologii ogólnej pod kierunkiem prof.dr Marii Wierzbickiej. Na Akademii Medycznej miałam możliwość wzięcia udziału w wielu programach badawczych, a zwłaszcza współpracy z prof.P.Axelssonem ze Szwecji.
Dzięki temu mogłam poznać metody profilaktyki i leczenia chorób przyzębia i próchnicy na najwyższym, światowym poziomie. Na AM brałam także udział w kształceniu przyszłych lekarzy stomatologów, prowadząc ćwiczenia ze studentami ze stomatologii ogólnej i periodontologii.
W 1995r. uzyskałam II° specjalizacji z periodontologii również pod kierunkiem prof.dr. Marii Wierzbickiej.
Jednocześnie w 1991r. podjęłam współpracę z gabinetem PRIMA-DENT. Tu również mam możliwość stałego doskonalenia zawodowego, dzięki dobremu wyposażeniu gabinetu w materiały i sprzęt, oraz organizowanie kursów i szkoleń. Ostatnio szczególnie interesuję się endodoncją i stomatologią estetyczną. Dziedziny te zgłębiałam u najlepszych polskich i zagranicznych specjalistów.

 

ZAINTERESOWANIA:
stomatologia,
zwierzęta, mam dwa koty,
film,
dobra książka, podróże,
muzyka klasyczna i Jazz.powrót