UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Franczak Ewa

Specjalizacja:
Stomatologia zachowawcza Endodoncja specjalistyczna Przyjmuje dzieci Protetyka złożona Kwalifikacje do ortodonty
Lekarz dentysta Specjalista I stomatologii ogólnej
email: franczak.ewa@primadent.com.pl


umów wizytę
szkolenia


Jestem rodowitą warszawianką związaną od lat z dzielnicą Ochota. Tutaj dorastałam i przechodziłam kolejne etapy swojej edukacji.
Po ukończeniu XXI LO im.Hugo Kołłątaja rozpoczęłam studia w Warszawskiej Akademii Medycznej na wydziale stomatologii. W tym czasie na uczelni wykładało wielu znanych i zasłużonych profesorów m.in. prof.E.Spiechowicz, prof.K.Szlachetko, prof.L.Kryst, prof.K.Mlosek, czy prof.M.Szpringer-Nodzak.
Przekazywali oni nam, studentom, wiedzę jednocześnie stawiając wysokie wymagania. Dzięki nim,wchodząc w życie zawodowe potrafiłam podejmować samodzielnie decyzje, mając na uwadze przede wszystkim dobro pacjenta.
Staż podyplomowy i pierwszą pracę podjęłam w ZOZ Warszawa Ochota.Z tą placówką związana byłam przez wiele lat. Początkowo pracowałam w gabinecie stomatologii zachowawczej, a później w poradni protetycznej.
W latach 1990-92 związana byłam ze Spółdzielnią Inwalidów Niewidomych "Metal". Specyfika tej pracy polegała na otoczeniu pacjenta szczególną troską, na wyjątkowej cierpliwości i wyrozumiałości. Było to dla mnie bardzo cenne doświadczenie.
Zdobyta wiedza i praktyka pozwoliły mi na podjęcie samodzielnej działalności. Odpowiedzialne wykonywanie zawodu wymaga ustawicznego kształcenia. Dlatego też w roku 1997 zdałam egzamin na pierwszy stopień specjalizacji ze stomatologii ogólnej. Przygotowanie pracy specjalizacyjnej "Patologie stawów skroniowo-żuchwowych" pozwoliło mi szerzej spojrzeć na układ stomatognatyczny i zachodzące w nim procesy. Niewyczerpanym źródłem wiedzy były dla mnie publikacje prof. Marii Kleinrok.
Od roku 1998 pracuję w gabinecie PRIMA-DENT przy ul.Grójeckiej 77.Praca w nowoczesnym, dobrze wyposażonym gabinecie daje mi możliwość wprowadzania w życie wiedzy teoretycznej jaką zdobywam na kursach i szkoleniach. Szczególną uwagę przykładam do nowoczesnej endodoncji i protetyki.
Dużą satysfakcję zawodową przynosi mi praca z najmłodszymi pacjentami. Ponieważ mam córkę i syna w wieku szkolnym, udaje mi się szybko nawiązać kontakt z dziećmi i pokonać barierę strachu jaka zwykle towarzyszy im podczas wizyty u dentysty.
Poza tradycyjnymi metodami leczenia wykonuję zabiegi w narkozie. Są one całkowicie bezpieczne - pacjenta do zabiegu przygotowuje i cały czas nad nim czuwa doświadczony zespół anestezjologiczny. Narkoza jest alternatywą dla małych i dorosłych pacjentów ze szczególnie silnym stresem stomatologicznym.
Stomatologia jest zawodem świadomie przeze mnie wybranym.
Daje mi zadowolenie i pozwala się stale rozwijać.
Poza pracą zawodową znajduje czas na dobrą książkę, film i teatr.
Mój aktywny wypoczynek to pływanie, jazda na rolkach, wycieczki rowerowe a zimą narty i łyżwy.

 



powrót