UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Kolorowe wypełnienia - dentysta dzieci

Dzieciom poza klasycznymi materiałami stosowanymi w zębach stałych proponujemy kolorowe wypełnienia do zębów mlecznych.
Kolorowe wypełnienia to nowoczesny materiał wypełnieniowy, który na pewno zainteresuje małych pacjentów. Do wyboru jest siedem bajecznych kolorów: złoty, srebrny, niebieski, różowy, zielony, pomarańczowy i cytrynowy. Dodatkowo wypełnienie posiada błyszczący brokat, który wprawia dzieci w prawdziwy zachwyt.

Kolor wypełnienia wybiera sam Mały Pacjent, co dodatkowo zachęca go do współpracy podczas zabiegu. W przypadku dzieci bojących się dentysty odwraca to uwagę od samego zabiegu i powoduje zmniejszenie stresu. Ponadto rozmowa i samodzielne wybieranie koloru wypełnienia umożliwia lepszy kontakt lekarza z dzieckiem.

Dzieci mając kolorowe wypełnienia częściej i chętniej myją zęby. Czują się odpowiedzialne za dbanie o swoje kolorowe plomby, a przez to o całą jamę ustną. Pomaga to również rodzicom w zachęcaniu dzieci do dbania o ząbki.
Kolorowe wypełnienie pobudza dziecięcą wyobraźnie. Mali pacjenci mogą wybrać swój ulubiony kolor lub komponować tęczę. Kolorowa plomba tworzona przez dziecko to coś wyjątkowego, czego nie mają inne dzieci; coś, czym można się pochwalić.

Wypełnienia cechują dobre właściwości chemiczne oraz fizyczne:

Procedura zakładania kolorowych wypełnień jest prosta i szybka, co pozwala na sprawne przeprowadzenie zabiegu, szczególnie w przypadku niecierpliwych pacjentów.
Kolorowe wypełnienie już samo w sobie jest nagrodą oraz zachętą do kolejnych wizyt. Wizyta u dentysty staje się dla maluchów przygodą.