UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00
Umów wizytę: 22 350 05 00

Hurtowe leczenie to tanie leczenie

 

W każdej branży w tym również medycznej, wykonywanie określonej dużej ilości usług (hurtowej) czy też sprzedaż towarów dla jednego podmiotu jest bardziej opłacalna z punktu widzenia ekonomicznego niż dla drobnych poszczególnych odbiorców.

Jak to jest w stomatologii?

- Pacjent jeszcze przed przyjściem rozmawia telefonicznie z sekretarką angażując jej czas (a to są koszty).

- Wchodząc do poczekalni rejestruje się (a to jest czas, a więc koszty).

- Lekarz wychodzi po pacjenta (a to jest czas czyli koszty).

Pacjent siada na fotelu rozmawia z lekarzem. Lekarz przygotowuje się do zabiegu (a to wszystko jest czas, czyli koszty).

- Zanim pacjent usiądzie na fotelu asystentka dezynfekuje, wymienia końcówki na sterylne, przeciera środkami dezynfekcyjnymi wszystkie uchwyty, przygotowuje nowy pakiet podstawowych narzędzi itd. (a to jest czas i koszty).

Każdy pacjent siadając na fotelu otrzymuje jednorazowy kubeczek, jednorazowe wyścielenie spluwaczki, serwetę zabezpieczającą (a to są koszty).

 

      Reasumując:    

Jeżeli  pacjent siedzi długo na fotelu i wykonujemy u niego dużo zabiegów powstają oczywiste oszczędności i może niezbyt ładnie nazwane „hurtowym leczeniem”, ale chodzi o zasadę, o przybliżenie skąd biorą się tak duże oszczędności, które możemy zaproponować pacjentowi.

Jednocześnie, wykonując leczenie dużo tańsze niż tej samej klasy dostępne na rynku, prowadzimy promocję zdrowia. Pacjenci, którzy do teraz unikali gabinetów dentystycznych uzyskują motywację finansową i poddają się leczeniu, a przecież zdrowie zaczyna się od zębów.

 Regulamin