UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna jest stosunkowo nową dziedziną w stomatologii. W ramach tej specjalizacji lekarz stomatolog dąży do odtworzenia prawidłowej funkcjonalności uzębienia, ze szczególnym uwzględnieniem rezultatu estetycznego. Zabiegi ukierunkowane są na przywrócenie lub nadanie zębom zdrowym efektownego wyglądu. Najnowsze osiągnięcia nauki sprawiają, że w stomatologii estetycznej dostępnych jest coraz więcej metod zwalczania problemów z wyglądem uzębienia w sposób mało inwazyjny i takich, które można przeprowadzić już podczas jednej wizyty w gabinecie.


Systematyczne dbanie o zdrowie zębów i jamy ustnej to jedno, ale dziś coraz więcej pacjentów zwraca uwagę na wygląd uśmiechu. Tym bardziej, że metody, którym wygląd swoich uśmiechów zawdzięczają aktorzy, artyści i osoby znane z tzw. show-biznesu, dostępne są na wyciągnięcie ręki każdego pacjenta. Równe, białe i naturalnie wyglądające zęby sprawiają, że człowiek uśmiecha się częściej, czuje się bardziej atrakcyjny i pewny siebie, a do tego wygląda młodziej. Stomatologia estetyczna dysponuje wieloma metodami, dzięki którym można osiągnąć wymarzony efekt. Wybór metod zależy od oczekiwań pacjenta, stanu uzębienia i oczekiwanych rezultatów. W ramach stomatologii estetycznej mieszczą się zabiegi z zakresu leczenia zachowawczego i protetycznego, ortodoncji czy wybielanie. Dziedzina ta jest powiązaniem kilku specjalizacji stomatologicznych, które w zestawieniu pozwalają uzyskać efekt pięknego uśmiechu. W wielu przypadkach proces ten jest długotrwały i wymaga sporej determinacji ze strony pacjenta. Rezultaty jednak szybko wynagradzają czas i wysiłek, gdy można wreszcie uśmiechać się bez kompleksów.
 

Szczegółowe informacje na temat zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej dostępne są w klinikach Prima-Dent w Warszawie.