UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Dezynfekcja zębiny

DEZYNFEKCJA ZĘBINY
-polega na odkażeniu leczonego zęba, czyli eliminacji bakterii z ubytku. Stosuje się przy zakładaniu wszystkich rodzajów wypełnień, zarówno czasowych, jak i stałych. Dezynfekcja pozwala także zapobiec pojawieniu się w przyszłości nieszczelności i próchnicy wtórnej pod nowym wypełnieniem. Zastosowanie dezynfekcji przed wypełnieniem ubytku ma działanie oczyszczające, pozwala zmniejszyć ryzyko ewentualnych nadwrażliwości pozabiegowych i zmian zapalnych. Pozwala uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości, a nawet uratować ząb przed leczeniem kanałowym. Dezynfekcja zapobiega komplikacjom oraz związanym z nimi kosztami.

 

Jak dezynfekujemy?

OZON - Zabieg ten polega na wykorzystaniu bakteriobójczych właściwości ozonu, który w bezpieczny sposób likwiduje bakterie.
Ozonoterapia gwarantuje eliminację 99% bakterii powodujących próchnicę, ponadto działa również grzybobójczo i wirusobójczo. Nie niszczy przy tym zdrowych tkanek zęba. Zabieg trwa krótką chwilę - ozon podajemy punktowo przez kilkadziesiąt sekund. Przy próchnicy głębokiej działanie ozonu jest nie do przecenienia. Kiedy ubytek sięga głęboko i jego koniec znajduje się blisko miazgi, lekarz usuwając próchnicę w ramach tkanek zdrowych może zranić miazgę, co najczęściej skutkuje kosztownym leczeniem kanałowym, umartwieniem zęba. Dzięki stosowaniu ozonu, co wielokrotnie wykazała praktyka w Prima-Dent uratowaliśmy wiele zębów. Zdezynfekowanie ozonem głębokiego ubytku nie do końca wyczyszczonego i zastosowanie odpowiednich preparatów powodowało samowyleczenie. Tego typu postępowanie pobudza właściwości regeneracyjne miazgi zęba, a jest to możliwe poprzez wyniszczenie bakterii w ubytku za pomocą Ozonu.
Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Ozonoterapia jest także nowoczesnym i bezbolesnym sposobem leczenia zmian próchnicowych, zapobiegania powikłaniom. Za pomocą ozonoterapii można nie tylko leczyć próchnicę, lecz także zapobiegać jej powstawaniu.

 

PREPARATY DO ODKAŻANIA UBYTKÓW
- wacikiem nasączonym preparatem przemywa się ubytek, oczyszcza się powierzchnię pocierając ją kilka sekund. Następnie spłukuje się wodnym sprayem i osusza powietrzem.

 

Tubulicid Blue Label
bez fluoru służy do przemywania i dezynfekcji ubytków oraz powierzchni po preparacji. Tubulicid służy do usunięcia warstwy rozmazowej jaka tworzy się podczas opracowania ubytków. Preparat ten można używać pod wszystkie typy wypełnień.

 

Tubulicid Red
Tubulicid Red Label z fluorem służy do przemywania i dezynfekacji ubytków, impregnacji fluorem szkliwa i zębiny. Usuwa warstwę rozmazową, przemywając ubytek i dostarcza jednocześnie fluor.

 

Tubulitec Cavity Liner
Jest antbakteryjny. Służy do szczelnej blokady kanalików zębinowych, dna ubytku w prochnicy od średniej do głębokiej oraz spreparowanych powierzchni zęba wytwarzając cienka błonkę dzięki zawartości polistyrenu. Dzięki zawartości wodorotlenku wapnia, tlenku cynku i tlenku wapnia działa inspirujaco na miazgę zęba do wytwarzania wtórnych mostów zębinowych czyli regeneruje zęba.

 

Solo
Preparat do dezynfekcji. Może być stosowany na wszystkich powierzchniach możliwych do czyszczenia roztworami wodnymi.

 

Dentin-Versiegelungsliquid
Przeznaczony do bezpiecznego lakowania oraz do skutecznej i trwałej dezynfekcji zębiny, ochrony miazgi przed przedostawaniem się szkodliwych zarazków oraz w profilaktyce próchnicy zębiny także w przypadku martwych zębów.

 

Consepsis
preparat do odkażania ubytków na bazie 2% chlorheksydyny, m.in. umożliwia stosowanie podkładów ochraniających miazgę. Wiąże się z białkiem zębiny wykazując przedłużone działanie antybakteryjne, pomaga zapobiec wnikaniu mikroorganizmów do kanalików zębiny, zwiększa siłę wiązania systemów wiążących wypełnień z zębem.