UMÓW WIZYTĘ TELEFONICZNIE: 22 350 05 00

Menu

Umów wizytę: 22 350 05 00

Chirurgia stomatologiczna

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w Prima-Dent w Warszawie zawsze są ostatecznością. Dla zdrowia i komfortu pacjenta największe znaczenie ma to, aby zabieg przeprowadzić atraumatycznie, to znaczy tak, żeby otaczające ząb tkanki zostały zniszczone w jak najmniejszym stopniu. Wówczas udaje się zachować optymalne podłoże protetyczne bądź implantologiczne. Koszt zabiegu nie jest zbyt wysoki w perspektywie przyszłych korzyści dla pacjenta.

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się także drobnymi zabiegami w obrębie jamy ustnej, takimi jak choćby nacinanie ropni, plastyka wędzidełka wargi górnej czy języka, plastyka wyrostka czy inne. Trochę poważniejszymi zabiegami są m.in. usunięcie torbieli, resekcja korzenia zębowego, zabiegi na przyzębiu. Także usuwanie zębów zatrzymanych (głównie ósemek) należy zaliczyć do trochę bardziej zaawansowanych działań. Generalnie wszyscy staramy się unikać chirurgii stomatologicznej. Pacjenci ze względu na traumę i lęk przed bólem, lekarze ze względu na powołanie zawodowe, które nakazuje im ratowanie tkanek pacjenta w pierwszej kolejności.

Gabinet chirurgiczny ul. Grójecka 77

Ekstrakcja

Usunięcie zęba, czyli ekstrakcja, powinno być wykonane w jak najmniejszej inwazyjności. Warto po atraumatycznej ekstrakcji założyć materiał kościotwórczy w zębodole i zaszyć ranę. Całkowite zagojenie się rany z medycznego punktu widzenia następuje po około sześciu tygodniach od usunięcia zęba.

Zabiegi na błonie śluzowej

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcje zębów. Zabiegi na błonie śluzowej jamy ustnej również mieszczą się w kręgu tych działań stomatologów. Nieprawidłowe ukształtowanie wędzidełka wargi lub języka może powodować problemy z wymową. Proste podcięcie daje efekt plastyczny i zwiększa komfort pacjenta. Wykonujemy także wszelkie zabiegi związane ze zdrowiem i prawidłowym funkcjonowaniem dziąseł.

Sterowana regeneracja kości

Po ekstrakcji zęba bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich metod zapobiegających atrofii kostnej, w celu zabezpieczenia podłoża dla postępowania protetycznego bądź implantologicznego. Jeżeli w miejscu po ekstrakcji, kości jest zbyt mało stosujemy sterowaną regenerację kości polegająca na odtworzeniu objętości oraz funkcji naturalnej tkanki. W miejscu gdzie brakuje kości (gdzie kość zanikła) zakładane są odpowiednie preparaty (kościotwórcze biologiczne lub syntetyczne), które przerastają tkanką kostną odbudowując potrzebną strukturę anatomiczną. Zabieg pobudza komórki odpowiedzialne za osteogenezę i jednocześnie blokuje dostęp komórkom nabłonka i fibroblastom tkanki łącznej do miejsca leczonego.